Psühhoteraapiad

Psühhoanalüüs

Psühhoanalüüs on ühtlasi nii teraapiameetod, kui ka võimalus isiksuslikuks arenguks. Psühhoanalüüs põhineb arusaamal, et inimeste paljud probleemid tulenevad teadvustamata asjaoludest, mis mõjutavad oluliselt mõtlemist, tundeelu, kehatunnetust ja käitumist.

Psühhoanalüüsis on võimalik psühhoanalüütiku abiga leida kontakti oma alateadlike soovide, hirmude ja vastuoludega, avastada nende tähendusi ning leida seeläbi leevendust stressile, emotsionaalsele häiritusele ja nendega seotud kehalistele vaevustele. Järjepidev enese meeleilma tundmaõppimne aitab leida võimalusi, kuidas kujundada oma elu ja suhteid rahuldustpakkuvamaks.

Psühhoanalüütilistest arusaamadest ja käsitlustest leiate põhjalikumaid kirjutisi alajaotusest artiklid

Psühhoanalüütiline psühhoteraapia

Psühhoanalüütiline psühhoteraapia põhineb psühhoanalüüsiga üldjoontes samadel arusaamadel inimmeelest, selle häirituse olemusest ja -põhjustest.

Võrreldes psühhoanalüüsiga toimuvad teraapiakohtumised harvem ja protsessis kulgeb väiksema intensiivusega. Psühhoanalüütiline psühhoteraapia võib olla heaks sissejuhatuseks psühhoanalüüsi.

Psühhoanalüütiline paariteraapia

Psühhoanalüütiline paariteraapia keskendub paarisuhtes toimuvatele teadvustamata emotsionaalsete ja psühholoogiliste (käitumis)mustrite uurimisele ning mõistmisele. Paariteraapia võimaldab paarilistel avastada, kuidas nende varasem elukogemus, sisemised (ka allasurutud või muul moel välditud) konfliktid ja teadvustamata soovid mõjutavad igapäevaselt nende omavahelist suhtlemist, lähedust ja suguelu.

Enese ja teise hingeelu sügavam tundmaõppimine võimaldab leida viise, kuidas kogeda ja jagada tähenduslikumalt lähedust, rahulolu ja armastust. Seejuures kasvab partnerite sisemine vabadus teha suhtes teadlikumaid, väärikamaid ja hoolivamaid valikuid.